Co warto sadzić w... grudniu? Część druga
   01/12/2018 12:42:23     Porady    0 Komentarze
Jeżeli ani dworu, ani pola przed Twoim domostwem nie ma - wynieś doniczkę na balkon i zostaw ją. Samą. Zostaw i jej nie przeszkadzaj. Do czasu... 
Problemy zaczną się jakoś tak we wtorek. Czyli wtedy, kiedy ma pojawić się pierwszy dotkliwy mróz. 

Kwiaty, podobnie jak ludzie, mrozu nie lubią, stąd też twoim zadaniem będzie przenieść doniczkę w zimne, ale nie aż tak, miejsce :) 
Proponujemy by aż do lutego doniczka z tulipanami była w piwnicy. Tulipany to rośliny stepowe, przyzwyczajone do życia w trudnych warunkach, stąd też jeżeli w piwnicy nie będzie cieplej niż 5/7 stopni - śmiało możesz tam trzymać doniczkę. Jeżeli nie masz piwnicy, lub nie chcesz tracić z oczu swojej "wiosennej pociechy" - szykuj się do roboty.
Będziesz potrzebować pudełko ze styropianu, trochę trocin i słomę.
Doniczkę wsadź do pudełka, wypełnij trocinami, opatul słomą z każdej strony. Powinno wystarczyć, jeżeli nie będzie tygodnia mrozów po -30 stopni... Jak będzie - wiadomo, przenieś doniczkę w cieplejsze (ale nie za ciepłe) miejsce :)Ustalmy, że doniczka dzięki Twoim staraniom znalazła się w piwnicy (lub garażu). Nie przejmuj się tym, że nie będzie miała za dużo światła. Dla niej to dobrze. Jeżeli teraz cebulki dostałyby za dużo promieni słonecznych to w lutym ku naszym ślepiom ukazałyby się zielone łodygi, które rosły by i rosły na wysokość 30 cm, wypuszczając malutkie kwiaty. Światło w początkowym okresie powoduje, że nasze kwiatki za szybko kwitną :)
Standardowo - jak zrobi się już ciepło, no powiedzmy z 10 stopni, a także jak słońce zacznie rzucać nam promienie na twarz- wystaw swoją doniczkę ku niemu. Południowy wschód, pamiętaj!. No i daj pić tym tulipanom :)
Kiedy będzie można je zerwać? Będziesz to wiedzieć najlepiej, gdy nadejdzie na to pora :)

Komentarze

Zaloguj się by komentować

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć