Czy warto kupować kwiaty doniczkowe zimą?  
   20/11/2018 11:06:24     Porady    0 Komentarze
Czy warto kupować kwiaty doniczkowe zimą?  
Oczywiście, że warto.
Kwiat doniczkowy to idealny prezent bez względu na porę roku. Jednak, żeby prezent był udany, musimy przestrzegać pewnych zasad panujących w tej mroźnej porze roku.

Przede wszystkim, bez względu na to czy kupujemy roślinę kwitnącą czy ozdobną, musimy rozwiązać problem z jej transportem. Każde 15 minut spędzone przez nasz kwiatek podczas mrozu może spowodować, że pęki kwiatowe naszego prezentu opadną, a liście zwiędną i zaschną. Wybierając się po kwiat pamiętajmy więc o tym, żeby zabrać ze sobą papier do opakowania rośliny, bądź nawet mały ręcznik, którym zawiniemy ją podczas przenoszenia do auta.
Pamiętajmy także, że w większości kwiaciarni miłe panie i panowie floryści pomogą nam w zabezpieczeniu kwiatka. 


Odpowiedni dobór naszej roślinki zimą jest kolejną sprawą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Przy wyborze kwiatka sprawdźmy dokładnie te, które mają atrakcyjne ceny. Przed zakupem powinniśmy się zainteresować jej podłożem (czy nie jest przelane lub przesuszone) i dokładnie sprawdzić, czy roślina nie została uszkodzona np. podczas transportu. 
Szukajmy kwiatów, które znoszą różnice temperatur. Idealnym przykładem są m.in. kordyliny, draceny, sukulenty czy azalie. Unikajmy najwrażliwszych kwiatów na szok termiczny, czyli paproci i storczyków.

Często po zakupie kwiatka z supermarketu w doniczce mamy tylko torf, który nie współgra z naszą roślinką w dłuższej perspektywie :( Jeżeli zakupujemy kwiatka z owym podłożem, będziemy musieli przesadzić go jak tylko wrócimy do domu. 
Pamiętajmy o odpowiednim doborze ziemi dla naszej rośliny, gdyż każdy kwiat wymaga innego podłoża. Inne mieszanki mamy dla paprotek, palm a inne dla azalii i dracen. Jak dobrać idealną? W tym po raz kolejny pomogą nam floryści i ogrodnicy, którzy udzielą nam odpowiedniego wsparcia przy zakupie :)

Komentarze

Zaloguj się by komentować

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć