Problem z naborem? A czy znasz szkołę, w której nabór nie istnieje?
   17/07/2019 13:43:59     Porady , Lifestyle    0 Komentarze
Problem z naborem? A czy znasz szkołę, w której nabór nie istnieje?

Problemy w szkołach? Nie u nas!

"We Wrocławiu powstanie aż 17 klas pierwszych...", "W Poznaniu zabrakło miejsca dla 3500 absolwentów...", "Ponad 1200 uczniów nie znajdzie miejsca w liceach w Rzeszowie..." - te i inne nagłówki ostatnimi czasy pojawiają się na czołówkach gazet i serwisów internetowych. My pragniemy przypomnieć, że są pewne szkoły, w których dla "uczniów" nigdy nie zabraknie miejsc - mowa oczywiście o szkółkach drzew i roślin.Jak znaleźć odpowiednią szkółkę?

Im więcej marketów ogrodniczych w okolicy, tym więcej szkółek. Te dwa podmioty tworzą tzw. nierozerwalną więź, gdyż w obecnych czasach jedni bez drugich mogą sobie nie poradzić. Ale nie jesteś skazana na zakupy żywych roślin w marketach, które mogą straszyć Cię swoim rozmachem i świecącymi na około czerwonymi napisami z promocją (ile z nas wchodziło do sklepu po jedną rzecz, a wychodziło z pełnym koszykiem?). Warto czasem wybrać się pod miasto, by zobaczyć piękne, lokalne szkółki roślin i wybrać idealny kwiat, który posłuży naszemu ogrodowi lub naszej doniczce przez długi czas.Czy warto kupować rośliny ze szkółek?

Oczywiście, że warto! Dobre szkółki roślin są w stanie zagwarantować duży wybór nie tylko drzew czy krzewów. Coraz bardziej popularne stają się rośliny i kwiaty ozdobne, które nadają się nie tylko do ogródków, a właśnie do doniczek i donic tarasowych. Przede wszystkim jednak, w szkółkach roślin, możemy liczyć na profesjonalne doradztwo i pomoc wyszkolonych ogrodników, którzy odpowiedzą na każde (nawet najdziwniejsze) nasze pytanie. Dodatkowym atutem robieniem zakupów w szkółkach jest pewność, że nasza nowa roślina będzie zdrowa i wolna od wszelkich żerujących na niej pasożytów, które bardzo często szaleją w hipermarketach na działach ogrodniczych. Rośliny ze szkółek są także tańsze od tych sklepowych.Czy mogę samemu założyć szkółkę?

Jeżeli posiadasz odrobinę wolnej ziemi to... czemu nie? Możesz posadzić drzewka, krzewy, a nawet w/w kwiaty i rośliny ozdobne. Jednak pamiętaj, zakładanie szkółki to nie jest prosta sprawa! Powodzenie Twojej szkółki zależy praktycznie od... wszystkiego. Liczy się to jak blisko będziesz miał do rynku zbytu, ważne jest fałdowanie terenu, a także pH w glebie. Jak założyć szkółkę i co jest ważne przy jej zakładaniu, perfekcyjnie opisały sadyogrody.pl - tutaj - zapraszamy do lektury.

 

Jakich roślin szukać?

Jesteśmy za tym, by łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego też proponujemy rośliny przyjazne np. dla pszczół. Kto wie, może w szkółce pod Twoim miastem znajdziesz werbenę lub lawendę, która idealnie będzie pasować np do doniczki HAGSEN Planet 440 i stworzy niepowtarzalną kompozycję w Twoim mieszkaniu? Popularne są także wszelkiej maści sukulenty, które wyrastają w specjalnych warunkach tworzonych przez szkółki. Wyjątkowe okazy rojników, skalnic a nawet specjalne juki, to rośliny których próżno szukać w marketach - a mogą być właśnie w podmiejskich szkółkach.Komentarze

Zaloguj się by komentować

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć