Doniczki i kwiaty na dzień mamy!
   21/05/2019 13:34:51     Porady    0 Komentarze
Doniczki i kwiaty na dzień mamy!

Przypominamy! W niedziele udajemy się na pyszne obiady do naszych mam (albo weźmy je gdzieś na obiad, o tak!) i składamy najserdeczniejsze życzenia. W końcu to ich święto - Dzień Mamy.

Ale hola hola... poza obiadem i wspólnie spędzonym czasem (którego tak nam brakuje w tych czasach), nie zapomnijmy o prezentach. Każdy, nawet najdrobniejszy prezent będzie cudownym podziękowaniem za lata opieki i za cudowną cierpliwość, jaką nasze mamy miały względem nas, od najmłodszych lat. A cóż my, jako domelo.pl, możemy zaproponować dla Waszych kochanych mam? Oczywiście doniczki! :)Co ciekawego wybrać?

Zacznijmy od tego, że na pewno nie chcemy, by nasza mama przez nas co dwa dni biegała po domu z konewką i zapracowywała się przy prezencie, który jej podarowaliśmy, prawda?
Dlatego proponujemy by do roślin, które sprezentujemy w to święto dorzucić doniczki z warstwą IPSA, dzięki której nasze mamy będą mogły spokojnie odpocząć przy swoich kwiatach. Warstwa IPSA utrzymuję roślinę bez podlewania nawet przez dwa tygodnie - a więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.
A gdy już będziemy mieć tą idealną doniczkę to pomyślmy nad jej "wkładem". Nic tak nie poprawi humoru naszej mamy jak nowa, wspaniała roślina. Ale odpuśćmy sobie tradycyjne już pelargonie, paprotki czy petunie i sprezentujmy coś, co może być nietypowe... Mamy dla Was 3 propozycje:1. Tunbergia

Idealna roślina na balkon, która swoim wyglądem przebija każdy bluszcz. Rośnie bardzo szybko, a jej pędy potrafią owijać się tak skutecznie, że momentalnie zmienią wygląd każdego tarasu, czy balkonu. Jej czas zakwitania wypada na czerwiec i trwa aż do października, co idealnie oddaje istotę naszego prezentu.
Tunbergia rośnie wszędzie (pełne słońce, półcień), a jedyne czego potrzebuje to regularnego podlewania i systematycznego nawożenia.
2. Anisodontea


Różowy krzew. Co prawda może rosnąć nawet ponad metr, ale gdy umieścimy go w doniczce, np. Sphere 390 - będzie mniejszy. Kwitnie, podobnie jak Tunbergia od czerwca, aż do listopada, a że oryginalnie pochodzi z Afryki Południowej to potrzebuje bardzo słonecznego miejsca.
3. Chrobotki


Piękne, zielone... grzyby :) Tak naprawdę, to jest to skandynawski mech, który w przeciwieństwie do mchu polskiego nie jest pod ochroną i może być legalnie zbierany na prywatnych polanach. Chrobotek reniferowy (bo też jest tak nazywany) to naturalny pokarm owych pomocników mikołaja, który nie dość, że wygląda pięknie to ma szereg wspaniałych właściwości:
- Zachowuje zapach i wygląd nawet przez 15 lat,
- Nie wymaga podlewania i nawożenia, a jedynie utrzymywania odpowiedniej wilgotności powietrza (uwielbia parę wodną),
- Nie rozrasta się i nie potrzebuje światła,
- Nie przyciąga kurzu,
- Jest odporny na działanie pleśni i grzybów.


Przypominamy również o naszej majowej wyprzedaży. Jeżeli zapomnicie do piątku złożyć zamówienia, przypominamy o możliwości dostarczenia naszych produktów, pod wskazany adres nawet w sobotę. W tym celu musicie się tylko z nami skontaktować :)Zobacz także

Komentarze

Zaloguj się by komentować

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć