Na kwiatowym bezdechu, czyli rośliny w sypialni.
   13/05/2019 09:18:53    0 Komentarze
Na kwiatowym bezdechu, czyli rośliny w sypialni.

Kwiaty w sypialni? Zagadnienie mocno dyskusyjne. Zużywając w nocy tlen rośliny zaszkodzą ludziom – to zdanie przeciwników sypialnianych hodowli. Zwolennicy przekonują, że są rośliny na tyle przyjazne i bezpieczne, że można cieszyć się ich widokiem zaraz po przebudzeniu.Nocny pożeracze tlenu.

Podstawowym procesem życiowym w świecie roślin jest fotosynteza. Do jej przebiegu potrzeba światła, wody, dwutlenku węgla. Produktem ubocznym fotosyntezy jest tlen. Bez światła fotosynteza nie zachodzi, więc rośliny zachowują się tak jak my – pobierają tlen i wydychają dwutlenek węgla. Stąd obawa, że duża ilość roślin sypialni wpływa niekorzystnie na gospodarkę tlenową. To prawda, są rośliny pożerające tlen w znacznych ilościach. Ale takich do sypialni nie zaprosimy.
Okazuje się, że nie wszystko w przyrodzie jest takie oczywiste – są rośliny, które w nocy zużywają mało tlenu a nawet produkują go i właśnie one są polecane do nasadzeń w pokojach sypialnych oraz dziecięcych.Agregaty tlenowe w doniczce.

Bezpieczne rośliny, które warto mieć w sypialni, oprócz produkcji tlenu w ciągu dnia w większości jonizują powietrze ujemnie, nawilżają je oraz oczyszczają z toksyn.
Delikatny ruch roślin wywołuje wibracje, niewyczuwalne przez nas, ale odbierane przez nasze komórki – podczas snu stajemy się, tak jak cały świat przyrody, wibrującą jednością.
To wszystko daje gwarancję dobrego wypoczynku, mocnego snu i znakomitego samopoczucia od rana.W takim razie, co hodować?

W sypialni i pokojach dzieci można hodować:

1. Skrzydłokwiat – mistrz w oczyszczaniu i nawilżaniu powietrza.

2. Sansewierię – piękna ozdoba każdego minimalistycznego wnętrza w stylu skandynawskim.

3. Scindapsusa złocistego – pnącze, które warto umieścić w doniczce zawieszonej na sznurku lub łańcuszku.

4. Aloes – oczyszcza powietrze i można go wykorzystać jako roślinę leczniczą.Jest wśród kwiatów doniczkowych niezwykły kaktus – świeca peruwiańska. Wprawdzie zasady feng shui nie polecają kolców ani żadnych ostrych kształtów w pomieszczeniach przeznaczonych do odpoczynku, to dla świecy warto zrobić wyjątek. Ta roślina produkuje w nocy tlen! Wbrew zasadom fotosyntezy.
Ze względu na dość dużą ilość kolców ten gatunek w pokoju dziecka powinien stać z dala od łóżeczka i wyłącznie do czasu, gdy maluch chwyciwszy pion wyruszy na poznawanie smaków świata na własnej skórze.Zobacz także

Komentarze

Zaloguj się by komentować

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć