5 typów nasion, jakich lepiej nie zamawiać z Aliexpress!
   21/02/2019 14:53:18     Porady    0 Komentarze
5 typów nasion, jakich lepiej nie zamawiać z Aliexpress!

Znacie Aliexpress, prawda?

Jedna z największych (jeżeli nie największa) platform sprzedażowych na świecie i popularnością w Polsce dorównująca Allegro. Zasada działania taka sama jak na innych portalach aukcyjnych, ktoś sprzedaje, ktoś kupuje…Ogromna oferta, niesamowicie niskie ceny, a także cudownie przygotowane strony produktów – mnóstwo zdjęć, przykłady, rozwiązania – na tej stronie wszystko do nas mówi „kup mnie” i często się na to łapiemy.
Nawet jeśli jeszcze nie robiliście tam zakupów – na pewno o niej słyszeliście. To oczekiwanie, śledzenie przesyłki, chyba każdy z nas się z tym spotkał i… jest do dziwnie pasjonujące.
A musimy pamiętać o najważniejszym – to jest portal chiński, na którym nie mogą kupować… Chińczycy. Tak, taki tam paradoks.
Oczywiście, możemy znaleźć tam miliony świetnych produktów, tanią elektronikę, podróbki czy rewelacyjne zabawki dla dzieci, których w Polsce nie uświadczymy, ale jest jedna rzecz na którą musimy uważać szczególnie...

Nasiona z Aliexpress

Jeżeli szukamy czegoś „ciekawego” i nieznanego, to nie do końca wiemy jak wyglądać mogą tej rośliny nasiona. Pamiętajmy, że w Europie nasiona są kontrolowane przez agencje rządowe, a kupując je z Chin tracimy wszelką gwarancje, że sadzonki będą dokładnie tym, co zamówiliśmy. Zamiast nasion fikusa bądź kolorowej paproci możemy otrzymać nasiona inwazyjnego chwasta, który rozprzestrzeni się na cały nasz ogród…

Czego szczególnie się wystrzegać? Oto 5 typów produktów których musimy unikać na 100%, ale nie będziemy tłumaczyć dlaczego – to zbyt oczywiste:

5. Dziwacznie kolorowane owoce.

Truskawka w koloru tęczy?4. Gigantyczne owoce i warzywa

Nie możemy się powstrzymać ze śmiechu… 3. Drzewka Bonsai

Tutaj sprawa jest prosta – nawet jeżeli dostaniesz właściwe nasiona fikusa bądź innego drzewka – miną lata zanim będzie on taki jak na zdjęciu. Lata mamy na myśli – co najmniej 20.
Jest to świetny chwyt marketingowy, zabieg psychologiczny, a musisz jeszcze pamiętać, że fikusy to fikuśne rośliny i stworzenie z niej „fotograficznego” drzewka bonsai to uciążliwa praca.2. Wszelkiej maści żywność.

Zbyt duże ryzyko, że te nasiona wyniszczą nam wszystko inne…1. Rośliny, które wyglądają jak… zwierzęta.

Tak, ktoś naprawdę myśli, że wyhoduje takie „cuda” w domu :)To gdzie zamawiać nasiona? 

I to jest właściwe pytanie. Najlepiej w lokalnych sklepach ogrodniczych lub od zaufanych ogrodników. Ale możecie na przykład korzystać także z targów i kiermaszów ogrodniczych, gdzie możemy spotkać naprawdę wiele nietypowych nasion od legalnych i zweryfikowanych dostawców. Jeden taki kiermasz właśnie trwa w PoznaniuGardenia 2019 - gdzie możecie dodatkowo dotknąć i sprawdzić jak wyglądają doniczki, które oferujemy w sklepie domelo.pl. Wystarczy, że przejdziecie się na stoisko HAGSEN, które znajduje się w pawilonie 5 (nr 112).
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się "organoleptycznie" z ofertą naszego sklepu internetowego :)

Komentarze

Zaloguj się by komentować

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć