Jakie kwiatki wybrać na Walentynki?
   06/02/2019 11:30:05     Porady , Promocje    0 Komentarze
Jakie kwiatki wybrać na Walentynki?

Skąd się wzięły Walentynki?

Historii jest wiele. Część z nich opowiada, że za tym świętem stoją starożytni Rzymianie, którzy losowali imiona swoich wybranek, a następnie wszelkimi sposobami starali się zdobyć ich przychylność... Inni z kolei uważają, że to święto ku uczczenia starożytnych bogów miłości - Erosa i Amora, a grono ludzi z Wysp, uważa, że to po prostu święto brytyjskie (bo jakżeby inaczej).
My skupiliśmy się na faktach, historii i... tym co do nas pasuje :)
Otóż Walentynki to święto zakochanych, ustalone na cześć Pana - starożytnego, greckiego boga pasterzy i przyrody!

Kim był Pan?

Tutaj odsyłamy Was do angielskiej wikipedii, bo jego historia jest strasznie zagmatwana. Był pół człowiekiem, pół kozłem, romantykiem i kusicielem. Dodajmy, że był jedynym bogiem w mitologii greckiej, który... umarł. Podobno jego śmierć związana jest z początkiem Chrystianizacji... ale to nie ten blog! ;)  I co z tym Panem?

Otóż, z racji na to, że Pan był bogiem przyrody, wiemy jak bardzo by się złościł, gdybyśmy jego przyrodę niszczyli i wręczali cięte kwiaty swoim ukochanym :) Dlatego mamy propozycję...

Zamiast ciętych kup doniczkowe!

Kwiaty doniczkowe mogą być idealnym prezentem dla naszych ukochanych na Walentynki. Przede wszystkim - nie zwiędną tak szybko jak kwiaty bez korzeni, co już jest ich znaczną przewagą. Gdy chcemy, by nasza druga połówka, myślała o nas nieustannie (nawet w kwietniu) to nie kupujmy róż, które lada moment uschną i będzie trzeba je wyrzucić (a prezentów nie wyrzucamy!). Nie dość, że będzie to problem moralny dla obdarowanej osoby (no bo jak wyrzucić kwiat, który otrzymałam?), to jest to prezent, który robi większość - bądźmy wyjątkowi!
Oczywiście, jest jeszcze więcej plusów wręczania kwiatów doniczkowych. Ot dodajmy, że gdy obdarowana osoba będzie o niego dbała - będzie to cudowna pamiątka z tego święta, na którą patrząc będziemy wracać do tego dnia z uśmiechem na twarzy.W takim razie: Jakie kwiaty wręczyć?

Bezapelacyjnie ten sezon zdobędą dwie rośliny: Anturium i Storczyki. Storczyki wiadomo - są wszędzie. W każdym sklepie, przy każdym wejściu, na każdym dziale. Wszędzie. Dlatego pamiętajcie - kupując storczyka sprawdźmy jego korzeń, czy nie jest za czarny(ma być perłowo biały!), czy kwiat nie ma plam, przebarwień, zażółceń, zaschniętych końcówek na liściach czy pseudobulwach. Popatrzmy czy nie ma małych niteczek/pajęczyn na sobie, czyli przędziorków no i wełnowców - najpopularniejszych w polskich Hipermarketach. Nie bójmy się spojrzeń ludzi, ochroniarzy czy obsługi - przeglądnijmy dokładnie nasz potencjalny zakup, bo przecież nie chcemy sprawić na prezent kwiatka, który lada moment upadnie? Więcej o storczykach pisaliśmy tutaj

Zgoła odmienny będzie zakup Anturium. W Polsce można je dostać w dwóch odmianach, z białym i kruczo-czerwonym kwiatem. Kwiaty te są piękne (anturium cudownie się błyszczy) i w miarę proste do uprawy. Pamiętać należy jedynie, że nie lubią twardej wody, częstego podlewania, a najbardziej to nie lubią... zraszania. Także do tego kwiatka spryskiwacz Trapezium się nie przyda - ale konewka, już tak :)
Anturium w doniczce ustawiamy w jasnym pomieszczeniu, aczkolwiek nie bezpośrednio nasłonecznionym. Mówi się, że idealnym dla niego miejscem jest to nad kaloryferem.
Podłoże dla naszego nowego kwiatka nie może być uniwersalne. Poszukajmy tego z większą ilością torfu i piasku, by ziemia była przepuszczalna. Jeżeli zdecydujecie się na umieszczenie anturium do jednej z doniczek z warstwą IPSAHagsen Delta 220 lub Hagsen Planet 260 - rozwiążecie jej problemy z utrzymywaniem wilgoci w doniczce.

Co mamy dla Was w Domelo?

Dzisiaj uruchomiliśmy Walentynkowe promocje, gdzie pojawiły się pierwsze przecenione produkty. Promocja nasza trwa do 14 lutego, czyli do samego święta zakochanych, a kupić możecie naprawdę świetne doniczki w obniżonych cenach. Codziennie w zakładce Walentynkowe promocje  pojawiać się będą nowe pozycje, a dodatkowo na naszych profilach na FacebookuInstagramie będziemy wrzucać czasowe kody rabatowe na poszczególne produkty! Obserwujcie nas i łapcie okazje! 

Komentarze

Zaloguj się by komentować

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć