Nie spoczywajmy na laurach!
   27/12/2018 09:18:55    0 Komentarze
Nie spoczywajmy na laurach!
Liście laurowe rosną na drzewkach, które pięknie ubarwią nam kuchnie, ale potrzebują też solidnej i dużej doniczki - dlatego Square Herbal Wood odpada Polecamy skorzystanie z Delta 200 - wysokiej, 20cm doniczki, z warstwą IPSA, która idealnie nadaje się na wszelkie mniejsze i średnie drzewka w warunkach domowych. Do czego liść laurowy? Do każdej zupy. I do bigosu. Tak, w bigosie ma bardzo ważną rolę!
Żeby pozbyć się ciem, czy innych robaków połóżmy na półkach spiżarni lub pokoju kilka suszonych liści laurowych. Albo nawet całą gałązkę. Przy odpowiedniej aranżacji doda uroku, a po insektach nie będzie śladu.

Dla panów(?):  Likier laurowy! 50 świeżych listków laurowych myjemy, suszymy, układamy w słoju i zalewamy odpowiednią substancją (1 litr). Odstawiamy na miesiąc, pamiętając o wstrząsaniu. Po tym czasie dodajemy do niego chłodny syrop cukrowy (800gram cukru i 1,5l wody), mieszamy z naszym wywarem w słoiku i odstawiamy na tydzień. Po 7 dniach filtrujemy i przelewamy do mniejszych pojemników.
Uwaga, słodki!

Komentarze

Zaloguj się by komentować

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć