Zagrożenie dla Kamelii - Przędziorki!
   06/12/2018 13:20:43     Porady    0 Komentarze
Mimo łagodnej nazwy, te małe roztocza to straszne szkodniki, które zagrażają niemal setce roślin, które możemy przechowywać w domu w doniczkach.
Te czerwone, małe cwaniaki wysysają soki, żerując na spodniej części liścia, przebarwiając go z pięknej zieleni na żółtą, plamiastą mozaikę. Gdy liść, na którym mają ucztę zaschnie i opadnie - przenoszą się na kolejny. Są bardzo szybkie i skuteczne, gdyż jedno pokolenie przędziorków potrafi zniszczyć jedną roślinkę nawet w 2 tygodnie 
Jak poznać, czy naszą roślinę zaatakowały Przędziorki? Na spodach liści często można zauważyć lekką pajęczynę. Gdy ją ujrzymy, powinniśmy być lekko zaniepokojeni i skrupulatnie przeglądnąć wszystkie liście, jakie kwiat wypuścił. Te małe skubańce potrafią się bardzo szybko rozmnażać i zarażać wszystkie kwiaty, jakie mamy w jednym pomieszczeniu. Nie muszą to być wcale fasole, papryki czy truskawki (przędziorki zazwyczaj żerują w sadach), gdyż w ich menu jest ponad 100 roślin ozdobnych w tym właśnie kamelia.

Ale nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło Do zwalczania przędziorków możemy wykorzystać inne pajęczaki. W taki sposób nasze kwiaty mogą stać się miejscem walki i polem bitwy pomiędzy jednymi roztoczami, a drugimi. Na zaatakowane przez przędziorki kwiaty, musimy przenieść drapieżne Dobroczynki.
Dobroczynek szklarniowy ma stałą dietę a w jego menu znajduję się tylko jedna pozycja - jest nią właśnie przędziorek.
Kupuje się je w specjalnych butelkach, w których znajdują się trociny i ok. 2000 sztuk owych przyjaznych nam roztoczy. Koszt to ok. 100zł, ale kuracja dla naszej rośliny jest skuteczna w 100%. A gdy posiadacie aparaty fotograficzne (albo mikroskopy), z odpowiednim zoomem i możliwością robienia świetnych zdjęć makro, możecie być reżyserami prawdziwego kina akcji!

{products:234,322,220,218,91,312,317}

Komentarze

Zaloguj się by komentować

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć